1987 ?  Giorgio Veneri / Itálie / t.č. 5. dan Aikikai & Chairman IAF & šéf rozvojové komise EAF

Giorgio zavítal do Prahy poprvé v r. 1986 (Sokol na Újezdě), jedna z jeho prvních stáží aikidó Aikikai v Českoslovenku pak proběhla Na Balkáně ve „starém“ dódžó (ještě s plachtou). Jako nejvýraznější uke působil Antonín Juštík z Karlových Var, v r. 1993 jeden ze zakladatelů ČAA.

 

1988 ? Mario Traina / Italie / tč. 3. dan Aikikai & asistent G. Veneriho

Jedna z dalších stáží G. Veneriho na “starém dódžó”. Jako uke je “mučena” madam Traina, t.č. 2. dan Aikikai.

 

7.1.1990 G. Veneri – poslední zkoušky členů AKP

Poslední zkoušky  v Čechách pod vedením G. Veneriho proběhly začátkem prvního roku po sametové revoluci na malém balkánském dódžó. Na 2. kjú skládali zkoušky M. Kodym & I. Fojtík / P. Krumphanzl & A. Juštík

 

1990 Trénink členů AKP

Trénink v „novém“ dódžo Na Balkáně, jako učitelé zde působili M. Kodym & P. Krumphanzl (oba 2. kjú).

 

1991 – 1993 ? Stefan Stenudd / Švédsko / tč. 3. dan Aikikai & Daniel Vetter/ Švýcarsko / tč. 3 dan Aikikai

S. Stenudd (kdesi v Praze) z doby působení D. Vailanta (také 3. dan Aikika) v první porevoluční organizaci Československá federace aikidó (ČSFAI). Oba v té doběvystupovali jako nositelé 5. danu. Daniel Vetter (asistent šihana M. Ikedyna) stáži  na horním balkánském sále v r. 1993, kdy byla založena ČAA.


90. léta – první polovina / Vladimír „Kazik“ Lorenz / tč. 7. dan džudó a zakladatel aikidó v ČSSR v 70 letech

Stáž V. Lorenze pro aikidisty na balkánském dódžó s novým tatami.

 

90. léta – druhá polovina / Vladimír „Kazik“ Lorenz / tč. možná již 8. dan džudó

Jedna z pozdějších stáží, na kterých V. Lorenz učil především pro aikidisty.

 

1996 TV pořad „Snídaně s Novou“

M. Kodym (2 dan Aikikai) & Michal „Lachim“ Šíp (3. kjú) v propagační ukázce k prvnímu divadelnímu představení AKP s názvem „Né“, které proběhlo v srpnu 1996 při LŠ ČAA v Českých Budějovicích.


1998 – 1999 ? TV pořad „Rady a porady“

M. Kodym (3. dan Aikikai) & R. Skupý (2. kjú) v rozhovoru na TV Prima a v ukázce z tréninku dětského oddílu AKP na malém dódžó.


2000 – 2001 ? AKP na Balkáně TV pořad „Fight Pro“

Pořad s ukázkami cvičení z dódžó AKP – M. Kodym (3. dan Aikikai) / v hakama R. Skupý (1. dan r. 2000) / mj. kandidáti na 1 dan (2002 = O. Horejš, J. „Kuře“ Legnerová,  P. Skalický, L. Šimek)

 

2001 TV pořad „Profese“

Pořad, ve kterém jezdí M. Kodym (čerstvý 4. dan Aikikai) na velocipedu & jako učitel aikidó na AKP R. Růžička (čerstvý 3. dan Aikikai) a jako uke K. Doležal (kandidát na 1. dan Aikikai).


2002 – 2003 ? 
TV pořad „Černá – bílá“ AID VŠTJ v budově ČVUT a v parku na Karlově nám

V pořadu z tělocvičny v budově ČVUT, kde působí AID VŠTJ a z parku na Karlově náměstí M. Kodym (4. dan Aikikai)  & mj. J. Čermák a I. Vyskočil (oba 1. kjú).

 

2003 ? TV pořad „Letadlo“

V pořadu z TV studia M. Kodym (4. dan Aikikai) & R. Skupý (2. dan Aikikai) & V. Heroutová (1. kjů?) v rozhovoru na ČT.

V ukázce cvičení v parku z druhé poloviny 90. let se prezentují D. Vaillant & S. Stenudd z ČFAI. 

 

2005 – 2006 ? Internetová TV v pořadu „TV Cafe“

M. Kodym v Interview s moderátorkou Aichmajerovou (dnes De Castelllo) / v ukázce z AKP mj. v hakama Z Böhm, K. Doležal, J. Písařík (nositelé 1. danu Aikikai) a jedna těhule v pátém měsíci

 

Ukázky divadelních představení v japonském stylu

Inspirování různými formami japonského divadla a se zkušenostmi z aikidó vystupovali členové AKP & AID VŠTJ při letních školách ČAA vedených technickým ředitelem šihanem Masatomi Ikedou v Českých Budějovicích. M. Kodym připravil téma, sepsal texty a scénář, včetně hudebních prvků, zajistil rekvizity a technické vybavení, vyrobil masky, s účastníky secvičil (nebo nesecvičil) na dódžó AKP a v průběhu LŠ vše potřebné, výslednou premiéru i derniéru zrežíroval  a pak obvykle vystupoval v roli vyprávěče.

1996

Volně inspirováno divadlem NÓ a KABUKI a na motivy (smyšleného) příběhu z 15. století z období Muromači vystoupilo Tradiční (ne) japonské divadlo NÉ s hrou o lásce, přátelství, žárlivosti, s krvavým koncem … V hlavních postavách příběhu vystupovali dva bratři studující budó (D. Kubánek & I. Hartman), usilovali o pozornost spanilé dívky Murasame (M. Šíp), jeden zravil druhého, dívka zemřela žalem a provinilec spáchal seppuku.

1997

Volně inspirováno (ne)tradičními (ne)japonskými hudebními formami, zvláště WADAIKÓ a KÓDÓ, se představila hudební skupina ČEdaikó pod vedením hlavního bubeníka (A. Korb) ve skladbě Aikidó No Ičiniči (tj. jeden den aikidisty).

1999

Volně inspirováno japonskou Kronikou dávných příběhů, zvláště úvodním mýtem KODŽIKY o zrodu japonských ostrovů, vystoupilo Netradiční české seskupení AI KODŽIKY v mýtickém zpracování příběhu Aiki-kodžiky s postavami císařova věrného podaného Ó no Jasumaro, nebeských bohů Izanagi a Tojokumono a jejich dětí.



EMBUKAI od r. 1993 do r. 2005 … a ještě později až dodnes

Vývoj aikidó v podání členů především AKP & AID VŠTJ lze vnímat z dobových ukázek. Máte-li zájem a čas, Facebook AKP nabízí řadu z nich…

Slavnosti Budó 
organizoval M. Kodym společně s V. Hotovcem (iaidó & kendó) & P. Benešem (karate), samozřejmě za pomoci mnoha dalších nadšenců. Slavností se postupně účastnila celá řada disciplín japonského budó, některé měly v ČR premiéru (např. hódžó, kjúdó, naginatadó aj.).
1 / 1993 … první taková akce s názvem SB proběhla ve velkém sále TJ Sokol Žižkov na Balkáně
2 / 1995 … druhá se přesunula do velké haly v TJ Spoje za Balkánem a vystoupil zde vyjímečně i šihan Masatomi Ikeda (uke D. Vetter & M. Quaranta)
3 / 1996 … třetí přešla na druhý břeh Vltavy do basketbalové haly Sparty na Letné s tribunami pro cca 2.000 lidí
4 / 1998 … poslední byla opět na Spartě s účastí šihana kaligrafie P. Kriegera

BudoShow pak v jiné podobě, více komerční a v duchu té doby, na Spartě organizoval M. Sobotka (fa. Hayashi & Fighter´s Magazin)
1 / 2000 ; 2 / 2001 ; 3 / 2003 ; 4 / 2004 ; 5 / 2005